Media & Press

Media & Press

נגן וידאו

אני אורנית, נעים להכיר

אז מה בעצם ההבדל בין טיפול פסיכולוגי לאימון? כל ההבדל הוא בין להתמקד בעבר לבין ליצור את העתיד. מילת המפתח היא עכשיו. ממש עכשיו, כל מה שאנו זקוקים לו כדי לחיות את החיים שאנחנו רוצים, נמצא אצלנו כאן ועכשיו. אנחנו לא זקוקים לתיקון כדי להיות פי 10 או 20 מעצמנו, כדי לחיות את חיינו בתנאים שלנו, בדיוק כמו שאנחנו באמת באמת רוצים.
 
ההצלחה בחיים המקצועיים שלנו, ביחסים, ובחיים בכלל, מתחילה במערכת היחסים שלנו עם עצמנו. בשאלות שאנחנו שואלים את עצמנו: מה בחיים שלנו עובד לנו עכשיו? מה לא עובד לנו עכשיו? ובמה נחליף את מה שלא עובד? בתהליך האימון, העבודה היא בפער בין: איפה אני נמצא היום לבין המקום בו אני רוצה להיות.
ולסגור את הפער הזה, זו כבר העבודה שלי.
 
אחרי שנים של לימודים, עשייה מקצועית, טיפולים ואימונים שעברתי עם עצמי בחיי מלאי האתגרים, אני יודעת לומר היום בוודאות שאימון המיינדסט שלנו, אימון מנטלי בדיוק כמו אימון גופני, בונה לנו שריר. שריר של מסוגלות ואפילו חוסן רגשי אם תרצו. וכשזה צרוב אצלנו, כדרך חיים, אנחנו מסוגלים להתמודד עם נסיבות ואתגרים גדולים כקטנים בכאן ועכשיו. ולצאת כשידנו על העליונה.
וכשאנחנו מגדירים כך את עצמנו לעצמנו – זו הופכת להיות הזהות שלנו.
אנחנו מתנהגים ביחס ישיר לזהות שהגדרנו וכך אנחנו יוצרים את התוצאות שלנו – את המציאות שלנו.
זהות// התנהגות// תוצאות.
נגן וידאו

הרגלים של מנצחים

כולנו רוצים להגיע ל-Next Level
כמה פשוט, ככה נכון.
לשחק את המשחק ברמה הכי גבוהה ולהיות מנצחים בתחום שלנו. עד כאן זה נחמד, אפילו מוערך.
השאלה היא – מה ייקח אותנו לשם?
מה יקדם אותנו ממי שאנחנו היום לעבר האדם שאנחנו רוצים להיות?
 
והתשובה היא אחת – אך ורק ההרגלים שלנו.
כשאנחנו מעלים את הסטנדרטים שלנו, דורשים מעצמנו ולא מוותרים, אז זה קשה, ממש קשה בהתחלה. ואז נטמע בנו הרגל, נצרב בגוף ובתודעה ו…שכחנו בכלל איך היינו קודם.
אז בואו נקשר הנאה להרגלים שייקחו אותנו לפסגה מעכשיו!
נגן וידאו

החלטה היא כוח

יש לכם מטרות בחיים? בוודאי.
לרוב האנשים המצליחים יש מטרות ברורות. אבל האמת היא שלא לכולנו יש. רוב האנשים לא יודעים מה הם רוצים. למעשה, לפחות מ -10% מהאנשים יש יעדים ומטרות ברורים. ומפתיע עוד יותר, פחות מ-3% טורחים לנסח ולכתוב את המטרות שלהם וממש עובדים בזה, כדרך חיים.
 
כדי לזוז קדימה מהמקום שאנחנו נמצאים בו היום למקום המנצח שלנו, אנחנו חייבים קודם כל לראות את המקום הזה: לברר ולנסח לעצמנו בבהירות קודם כל מי אנחנו רוצים להיות, למה זה חשוב לנו/ בוער בנו, למה שווה לי להימתח ולהתאמץ להגיע? מה מחכה לי שם מעבר לאיזור הנוחות שלי, מעבר לפחד, או יותר נכון מי?
מי מחכה לי?
והאמת היא שמי שמחכה לי שם הוא האני הגדול שלי, הגרסא הכי טובה של עצמי.
 
כשזה נהיה ברור והפער הזה מתחיל לתסכל אותי, בוער לי. עם התשוקה והבעירה הזו כשלנגד עיני התמונה הברורה של ״מי אני הולך להיות , מה אפשרי לי שם״, עלי לקבל החלטות שיקדמו אותי למקום הזה ולפעול לפיהן בנחישות ובעקביות.
 
פרופ' דן אריאלי מדבר על כך שיכולת קבלת ההחלטות שלנו מונעת מציפיות, רגשות ובאופן כללי מוטה ע"י כוחות בלתי נראים ובלתי רציונליים. לכן אנחנו מטמיעים בעצמנו ״זכרון עתידי״ של האדם שאנחנו הולכים להיות, האדם שיוביל אותנו לפעולות שיניבו תוצאות ויביאו למימוש העתיד הזה. וזו העבודה שלנו בתהליך האימון.
לחצוב את עצמנו החוצה.
להיות הגרסא המנצחת שלנו,
וזה התהליך הכי מתגמל ומרגש בעולם. באחריות.

״אפקט החממה״ // טרמינל העיצוב בבת ים

עמותת לצאת מהקופסא מבוססת על הרצון לתרום ולהעביר הלאה ועל המחשבה שתמיד אפשר לעשות את הדברים אחרת ומחוץ לקופסה ביצירתיות וביעילות כי העולם רק ירוויח מזה.

גאה להיות חלק מהעמותה המדהימה הזו שהיא יוצאת דופן באיכות אנשיה, כמו גם באיכות חזונה ומטרותיה.

מתוך כתבה שפורסמה ב״הארץ״ Designer Magazine.